*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
اکو سایکل، پارکینگ مکانیزه دوچرخه شهری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
حمل و نقل شهري - مطالب حمل و نقل شهري
سه شنبه, 10 مرداد 1396 ساعت 07:19

اكو سايكل ، محل هايي خاص براي پارك كردن دوچرخه هاي مردم در ژاپن است كه هركدام از اين پاركينگ هاي خاص قادر است تا بيش از 200 دوچرخه را در خود جاي دهد.

اكو سايكل در اعماقي 10 متري حفاري شده و بدون اشغال فضاي بيرون و با استفاده از سيستم هيدروليكي چشمگير قادر است تا دوچرخه ها را در ازاي دريافت مبلغي ناچيز نگهداري كند.

برای پارک دوچرخه در این پارکینگ، ابتدا باید دوچرخه خود را به درِ آسانسور پارکینگ برسانید، کارت بانک خود را وارد دستگاه کرده، رمزتان را وارد کنید و اجازه دهید تا دستگاه خود باقی کارها را انجام دهد. این پارکینگ ابتدا دوچرخه را به داخل آسانسور مخصوص می‌کشد و به طبقات زیرین می‌فرستد. سپس مکان دوچرخه را مشخص و در نهایت آن را پارک می‌کند. با اضافه شدن دوچرخه‌ها ممکن است جابه‌جایی‌هایی انجام شود؛ اما با اعلام «درخواست برگشت دوچرخه»، این دستگاه به سرعت پس داده می‌شود.

مهندسان ژاپنی  شرکت Giken Seisakusho، «پارکینگ دوچرخه زیرزمینی راه سبز» را طراحی و در این کشور ساخته‌اند. این پارکینگ گنجایش 800 دوچرخه را دارد. گفتنی است این تکنولوژی بسیار پیشرفته برای خودرو نیز در نظر گرفته شده و برای مصرف بهینه از فضا و لایه‌های بلااستفاده زیرین زمین بسیار مناسب است. تصور انبار کردن وسایل نقلیه در زیر زمین محل کار، یا هر جای دیگری کمی سخت است؛ ولی این تصور که خودرو با یک اشاره و با یک چرخش بار دیگر از اعماق زمین در دسترس ما قرار گیرد، بسیار جالب به نظر می‌رسد. به امید آنکه این راه حل به زودی در کشورهای پرجمعیت دیگری نیز در دسترس عموم قرار بگیرد.

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما