*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
عنصر فضا در جامعه شناسی شهری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 

 

 

نام فایل عنصر فضا در جامعه شناسی شهری
منبع

-

فرستنده

خانم علائی

دانلود

دریافت فایل lبصورت PDF

 
افزایش ظرفیت معماری سنتی در طراحی نماهای شهری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نمای ساختمانها جزئی از حقوق عمومی است و مالکان موظف هستند بسیاری از بایدها و نبایدها را در طراحی و ساخت نمای بنای خود رعایت کنند.

 

طراحان می‌توانند نماهای بسیار زیبا و هماهنگ با معماری ایرانی را طراحی کنند اما هیچ گاه در ضوابط و مقررات اعلامی دستور نقشه‌ها چنین چیزی مورد تاکید نبوده و شهرداری در طرح جامع و تفصیلی حساسیتی بر روی مباحث زیباشناسی نداشته است و تنها سلیقه سازندگان تعیین کننده بوده است.

 

*استفاده از نمای سنگ و آجر

 

نمای هر شهر باید متناسب با هویت ملی و دینی و تاریخی آن شهر باشد اما در تهران ناهمگونی در نماها وجود دارد که این مسئله ناشی از میراثی چند ده ساله است.

 

ساماندهی نماهای شهری در تهران به شدت احساس می‌شود به همین دلیل در ساماندهی چهره و نمای پایتخت، لایحه‌ی یکپارچه‌ سازی و هماهنگی در نماهای ساختمانی به مدت یکسال است که به تصویب رسیده است که در این راستا پروژه‌های احداث ابنیه در مناطق 22 گانه شهرداری تهران برای تجلی ارزش‌های معماری سنتی تا زمانی که می‌توان از ترکیب مصالحی مانند سنگ و آجر در نمای پروژه‌های شهری استفاده کرد. استفاده از نماهای آلومینیومی یا تمام شیشه جایز نیست.

 

علاوه بر رعایت معماری ایرانی و اسلامی در طراحی ساختمان‌ها و استفاده آجر در نماهای ساختمانی باید یکی به از عمده‌ترین مشکلات موجود در پروژه‌های احداث پرداخت که نشان از ضعف در تاسیسات برقی و مکانیکی است که باید با اضافه کردن سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی پر مصرف به ساختمان‌هایی که تنها چند ماه از بهره برداری آنها می‌گذرد و با در نظر گرفتن نقطه نظرات مشاوران مجرب از وقوع این مشکل جلوگیری کرد.

 

در اجرای پروژه‌های عمرانی با کیفیت و اثر گذار باز دیدهای میدانی از پروژه‌هی عمرانی مناطق 22 گانه در جهت حل و فصل مشکلات اسنادی و اجرایی پروژه‌های نیمه تمام راه حلی اساسی است.

 
سفید پوشی خیابان‌های سیاه پوش مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ این روزها بازار فضای مجازی داغ است و به همین دلیل چند وقتی است شاهد رشد کمپین‌هایی به بهانه‌ های مختلف در فضای مجازی هستیم که باعث شده تا پای بسیاری از چهره‌های مشهور مثل بازیگران، هنرمندان، فعالان حقوق بشر و افراد مطرح مثل سیاسیون را برای حمایت از این نوع فعالیت های بشر دوستانه باز کند.

 

*ترویج فرهنگ درغالب کمپین

 

چنین تشکل‌هایی در فضای مجازی باعث شده تا مردم اقدام به تشکل کمپین‌های متفاوتی برای ترویچ فرهنگی خاص در روستا، شهر، کشور و حتی در دنیا کنند که در نهایت در برخی موارد به عنوان یک فرهنگ درست و مناسب در جامعه نهادینه می‌شود به خصوص وقتی بسیاری ازافراد مشهور و سرشناس نیز به این کمپین ها می‌پیوندند و باگذاشتن پست‌هایی در صفحه‌های اجتماعی خود به نوعی حمایت خود را از این گونه کمپین‌ها نشان می‌دهند.

 

*راه اندازی کمپین با بیان مشکلات

 

با نگاه اجمالی به کمپین‌هایی که اخیرا در فضای مجازی شاهد آن هستیم، راه اندازی کمپین‌هایی با بیان مشکلات دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی تعدادی نیز به انتخابات اقتصاد و فرهنگ می‌پردازد که در این میان به تازگی با شروع ماه محرم کمپینی تشکیل شده که میتواند با گسترش رفتار پسندیده که هدف اصلی آن رها نکردن ظروف غذای نذری در وسط خیابان و نریختن زباله و جمع آوری آن از روی زمین است زیرا هر پسمانده ای که به زمین می اندازیم قامتی را خم می‌کند.

 

*ضد فرهنگی که فرهنگ می‌شود

 

لیوان، بشقاب، کاسه یکبار مصرف در کنار بطری‌های مصرف شده در بسیاری از روزهای سال میهمان ناخوانده معابر و کوچه و خیابان‌ها می‌شود که با وجود نظافت پاکبان‌های خدمات شهری در نوبت های مختلف اما باز حجم انبوهی از زباله در سطح شهر دیده می‌شود.

 

فرهنگ نریختن زباله در معابر به خصوص در ایام خاص مثل محرم در اطراف حسینیه ها مساجد تکایا و ایستگاه‌های صلواتی از ظروف یک بار مصرف و زباله‌های مختلف و نذری های صرف شده به معضلی تبدیل می‌شود که شهر را سفید پوش می‌کند که امید است با تکیه به فرهنگ 2500 ساله کشورمان و با راه اندازی این کمپین ها و ترویج زباله درماه محرم و همچنین در تمام سال از فضای ناخوشایندی که در سطح شهر ایجاد می‌شود جلوگیری کنیم.

 
هنر و پست مدرنیسم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 

 

 

نام فایل هنر و پست مدرنیسم
منبع

-

فرستنده

مریم گل محمدی

دانلود

دریافت فایل بصورت PDF

 
نقش معماری منظر در بازآفرینی نشانه های حیات و هویت در منظر شهری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 

 

 

نام فایل نقش معماری منظر در بازآفرینی نشانه های حیات و هویت در منظر شهری
منبع

-

فرستنده

مرضیه باریکانی، دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری

دانلود

دریافت فایل بصورت PDF

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 3
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما