*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
سایت ثبت اسناد گم شده در اداره پست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
هر یک از شما ممکن است مدارکی را گم کرده باشید و تا بحال پیدا نشده باشد. یک سایت اینترنتی بسیار مفید توسط شرکت پست ایجاد شده است که هر مدرکی که پیدا شده باشد و به اداره پست ارسال شده باشه را در آن اعلام میکند لطفا به  آدرس زیرمراجعه کنید  و نام و یا نام خانوادگی خود یا آشنایان خود را در آن جستجو کنید تعداد زیادی مدارک پیدا خواهید کرد !
توصیه :  اگر کسی هر مدرکی پیدا کرد در  صندوق پست بیاندازد تا در این سایت ثبت شود.
 
مشتری مداری واقعی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

در اوزاكا، شيريني‌سراي بسيار مشهوري بود. شهرت او به خاطر شيريني‌هاي خوشمزه‌اي بود كه مي‌پخت. مشتري‌هاي بسيار ثروتمندي به اين مغازه مي‌آمدند، چون قيمت شيريني‌ها بسيار گران بود. صاحب فروشگاه هميشه در همان عقب مغازه بود و هيچ وقت براي خوش‌آمد مشتري‌ها به اين طرف نمي‌آمد. مهم نبود كه مشتري چقدر ثروتمند است.


يك روز مرد فقيري با لباس‌هاي مندرس وارد فروشگاه شد و عمداً نزديك پيش‌خوان آمد. قبل از آن كه مرد فقير به پيشخوان برسد، صاحب فروشگاه از پشت مغازه بيرون پريد و فروشندگان را به كناري كشيد و با تواضع فراوان به آن مرد فقير خوشامد گفت و با صبوري تمام منتظر شد تا آن مرد جيب‌هايش را بگردد تا پولي براي يك تكه شيريني بيابد.


صاحب فروشگاه خيلي مؤدبانه شيريني را در دست‌هاي مرد فقير قرار داد و هنگامي كه او فروشگاه را ترك مي‌كرد.


وقتي مشتري فقير رفت، فروشندگان نتوانستند مقاومت كنند و پرسيدند كه در حالي كه براي مشتري‌هاي ثروتمند از جاي خود بلند نمي‌شويد، چرا براي مردي فقير شخصاً به خدمت حاضر شديد؟

صاحب مغازه در پاسخ گفت: «مرد فقير همه‌ي پولي را كه داشت براي يك تكه شيريني داد و واقعاً به ما افتخار داد. اين شيريني براي او واقعاً لذيذ بود. شيريني ما به نظر ثروتمندان خوب است، اما نه آنقدر كه براي مرد فقير، خوب و باارزش است.


فرستنده : آقای مهندس جاوید بهجتی

 
سرویسهای بهداشتی ضرورتی فراموش شده مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

سرویس بهداشتی از گذشته تا امروز !

اولین بار در قرن 14 میلادی انگلیسی‌ها توالت فرنگی را باب کردند و در دنیا رواج دادند اما پیش از آن، در تمام دنیا توالت‌های زمینی استفاده می‌شد؛ همین توالت‌هایی که ما به آنها ایرانی می‌گوییم و در کشورهای دیگر به نام توالت شرقی، عربی، هندی، یا زمینی گفته می‌شود و وجه اشتراک همه آنها، داشتن چاهکی است که مستقیما به زمین وارد می‌شود.توالت‌های ایرانی در دوران قاجار به نام آبخانه، آبریزگاه، خلا، لولئین‌خانه، مبال و مستراح شناخته می‌شدند و اگرچه درباره آنها تاریخ مکتوبی وجود ندارد اما از سابقه طولانی آفتابه که ایرانی‌ها مخترع آن بودند، می‌شود پی به قدمت توالت‌های ایرانی برد. با این حال، جعفر شهری در کتاب تهران قدیمش می‌نویسد که اولین توالت عمومی پایتخت در اواخر قرن گذشته در خیابان ناصرخسرو راه افتاد که مردم به آن خلای رئیس می‌گفتند.

اما در دنیا، سابقه ساخت توالت عمومی با شکل و شمایل امروزی به حدود 100 سال قبل برمی گردد. اولین بار آمریکایی‌ها در ایالت ایندیانا یک توالت عمومی ساختند که با استقبال عموم مواجه شد و ایده ساخت توالت‌های اینچنینی را در ذهن مردم دنیا کاشت. استفاده از این سرویس‌ها در ابتدا رایگان بود اما بعد از مدتی توالت‌های پولی هم در مراکز پرتردد شهرها ساخته شدند تا عده ای از این راه کسب درآمد کنند. بعدها، شهرداری‌ها به فکر ساخت توالت‌های متحرک یا پرتابل رست روم افتادند و نسل جدیدی از سرویس‌های بهداشتی را از دهه 70 به بعد به دنیا معرفی کردند. این توالت‌های پلاستیکی مخزنی دارند که امکان برپایی سرویس بهداشتی را در مکان‌های روباز فراهم می‌کند.

روز جهانی توالت(دستشویی) !

این نام عجیب و خنده دار 11 سال است که در تقویم‌های جهانی برای تاریخ نوزده نوامبر انتخاب شده است. نامی که البته بنیانگذاران سازمان جهانی توالت معتقدند نه تنها خنده دار نیست بلکه برای بالا بردن سطح بهداشت عمومی در دنیا اختصاص روزی به این نام ضرورت دارد.سازمان جهانی توالت(WTO) در سال2001 تاسیس شد تا آن‌طور که در شعارهایش می‌گوید موضوع بهداشت شخصی و توالت را به موضوعی جدی، عمومی و بدون شرم تبدیل کند. پژوهش‌های این سازمان نشان می‌دهد که کمبود توالت باعث شده هر سال دویست میلیون تن فضولات انسانی تصفیه نشده محیط زیست را آلوده کند و نزدیک به دو و نیم میلیارد نفر به دلیل دشواری در دسترسی به سرویس‌های بهداشتی، در خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی باشند. به همین دلیل، سازمان جهانی توالت در پنجاه و سه کشور دنیا شبکه ای تشکیل داده تا بر گسترش کمی و کیفی توالت‌های عمومی نظارت داشته باشند. شبکه ای که اگرچه در ایران شاخه ای ندارد اما از سال گذشته فعالیت‌هایی در راستای اهداف آن صورت گرفته است.

فارغ التحصیلی از دانشگاه توالت!

سازمان جهانی توالت را یک شهروند ثروتمند سنگاپوری به نام جک سیم بنیان گذاشت که معتقد بود تابوی توالت باید بشکند و به نظام بهداشت عمومی جهان سر و سامان دوباره‌ای داده شود. «سیم» بعد از آن در سال 2005 اولین کالج توالت دنیا را بنیانگذاری کرد که در ابتدا یک پایگاه اجتماعی با اهداف آموزشی بود اما بعدها به طور منظم و مدون شروع به آموزش دانشجویانی کرد که قرار بود با شیوه‌های ساخت یک توالت‌ استاندارد، نظافت و پاکسازی سرویس‌های بهداشتی، طراحی تکنولوژی‌های بهداشتی و بومی‌سازی فرهنگی توالت‌ها آشنا شوند. این کالج ادعا می‌کند که اولین و تنها نهادی است که نیازهای توالت شهری و روستایی را از هم تفکیک کرده و فارغ التحصیلان حرفه‌ای در رشته توالت تحویل جوامع می‌دهد.هم‌قدم با سازمان جهانی توالت، کمپین بین‌المللی «بلندترین صف توالت دنیا» هم تلاش می‌کند تا هر سال یک روز را به یادآوری مشکلات مربوط به توالت اختصاص دهد! اعضای ثابت و افتخاری این کمپین در 22 مارس هر سال که به عنوان «روز جهانی آب» شناخته می‌شود، در مقابل توالت‌های عمومی صف‌های طولانی و نمادین تشکیل می‌دهند و توجه مردم دنیا را به مشکلات مربوط به آب و بهداشت کشورهای فقیر جلب می‌کنند.

گرچه ممکن است با خواندن این مطالب، موضوع را شوخی تلقی کنید وآن را فقط یک نامگذاری بامزه بدانید ،جالب است بدانید که هر کس به طور متوسط سه سال از زمان عمرش را در توالت سر می‌کند.کمبود توالت‌های بهداشتیدر کشورهای در حال توسعه سلامت ۲.۶ میلیارد نفر را به مخاطره جدی انداخته است ، نزدیک به ۱.۱ میلیارد نفر در جهان یعنی یک ششم جمعیت دنیا ، آب مصرفی‌شان را از منابع آلوده بامدفوع حیوانی و انسانی تأمین می‌کنند. طبق آمار سازمان ملل ، سالانه دو میلیون کودک تنها به خاطر بیماری های اسهالی تلف می‌شوند ، بیماری‌هایی که بادسترسی به آب و سیستم فاضلاب سالم می‌توان به سادگی از آنها جلوگیری کرد. اهمیت بهداشت عمومی و دقت در حفظ سلامت جامعه، از شاخص‌های رفاه و پیشرفت هر مجموعه شهری محسوب می‌شود. زمانی‌که در یک شهر، بهداشت عمومی به‌واسطه نبود خدمات رفاهی ضروری نظیر سرویس‌های بهداشتی، با مسئله و چالش روبه‌رو می‌‌شود، آسیب‌هایی گریبانگیر جامعه خواهد شد که درصورت تداوم، تأثیرات نامطلوبی برجا می‌گذارد.کارشناسان مسائل بهداشتی معتقدند که سرویس‌های بهداشتی از نقاط خطرخیز و ناایمن جامعه محسوب می‌‌شوند. نبود استانداردهای لازم در عمده چشمه‌های موجود در سطح شهر، تهدیدهای فراگیری پیش روی جامعه قرار داده است. جا‌گیری نامناسب، عدم‌رعایت مسائل بهداشتی در تاسیس و نگهداری، نورگیری نامناسب، غیرقابل استفاده‌بودن برخی از سرویس‌ها خصوصا مواردی که در قسمت‌های خلوت شهر قرار دارد، نبود متولی دلسوز در مدیریت و نظافت چشمه‌ها، نبود ناظر بهداشتی، تبدیل‌شدن بیشتر سرویس‌ها به مکانی برای سوء‌مصرف و تزریق مواد‌مخدر و دیگر آسیب‌های موجود اجتماعی، بخشی از مسائلی است که کلانشهرهای ما خصوصا تهران، با آن روبه‌رو هستند.

در کنار این مسائل باید به موارد دیگری هم اشاره کرد که مربوط به مسائل فرهنگی در استفاده از سرویس‌های بهداشتی است. عمدتا باور حفظ بهداشت و سلامت محیط عمومی و مسئولیت افراد در حفظ و نگهداری امکانات موجود در این زمینه، در جامعه ما کمرنگ و به‌مراتب پایین‌تر از استانداردهای لازم است. نگاهی به وضعیت بهداشت سرویس‌ها، ضرورت مطالعه و رفتار‌شناسی شهروندان در حفظ بهداشت عمومی را بیش از پیش توجیه می‌کند .استفاده از سرویس‌های بهداشتی علاوه بر ضرورت آن، مسئله‌ای است که با پاکیزگی و نظافت یک شهر ارتباط مستقیم دارد. مدیریت شهر تهران در سال‌های اخیر تلاش کرده تا برنامه‌ها و خدمات فراگیر شهری‌اش از رشد جمعیت عقب‌نماند و ساخت سرویس‌های بهداشتی نیز از این موضوع مستثنی نیست. برخی فکر می‌کنند سرویس‌های بهداشتی میان صدها معضل ریزودرشت شهری از چندان اهمیتی برخوردار نیست اما بسیاری از کشورهای دنیا از سال‌ها پیش با درک این ضرورت به فکر راهکارهای اساسی افتاده و حتی سرمایه‌گذاری‌های چشمگیری در این بخش کرده‌اند.سرویس‌های بهداشتی ضرورتی است که همواره وجود آنها در شهر احساس شده اما نکته‌ای مهم و اساسی در مورد آنها مطرح می‌شود و آن هم تابویی است که در استفاده از آنها وجود دارد. شاید شکل، مدل و طراحی سرویس بهداشتی از نظر فنی مهم باشد اما نکته اساسی‌تر بعد فرهنگی – روانی حضور سرویس‌های بهداشتی است که دارای اهمیت فراوانی است.قلمروی سرویس‌های بهداشتی، از سلامتی تا موضوعات اقتصادی را دربرمی‌گیرد. موضوعاتی مانند سلامتی، مدیریتی، مالی، اقتصادی، اجتماعی و حتی فاکتورهای فرهنگی، مذهبی، معماری و منظر شهری، برنامه‌ریزی طراحی شهری و ملاحظات زیست‌محیطی نیز در این حوزه قرار می‌گیرند.نبود تبلیغات فرهنگی مناسب و عدم‌جریان‌سازی‌ درست در مقوله احداث سرویس‌های بهداشتی را نیز به این موضوع اضافه کنید تا به ضرورت توجه بیشتر به مقوله احداث سرویس‌های بهداشتی پی‌ببرید.در حقیقت ضرورت استفاده از سرویس‌های بهداشتی در میان افراد سالمند، ناتوان جسمی و کودکان شاید بیش از سایر افراد باشد اما در این میان هستند رهگذران خیابانی و استفاده‌کنندگان حمل‌ونقل عمومی و شخصی و حتی گردشگران و بازدیدکنندگان از مناطق مختلف شهر که نیاز ضروری به استفاده از سرویس‌های بهداشتی در شبانه‌روز داشته باشند. با این حال معضل توالت‌های عمومی در پایتختی به پرجمعیتی تهران باعث شده که تنها در شش ماه گذشته سال جاری تهرانی‌ها 3400 بار با سامانه 137 شهرداری تماس بگیرند تا از کمبود توالت عمومی شکایت کنند. بر اساس آمارهایی که رئیس سامان 137شهرداری اعلام کرده، بیش از 1300 پیام هم در رابطه با مشکلات مربوط به حفظ و نگهداری و بهداشت توالت‌های عمومی به ثبت رسیده و درخواست مردم برای بهتر کردن کیفیت توالت‌های موجود را به گوش مسئولان شهرداری رسانده است.

معضل نبود سرویس بهداشتی در پایتخت باعث شده تا افرادی که مشکلات دیابتی و کلیوی دارند دچار مشکلات عدیده ای شوند این امر باعث می شود تا هم این بیماری در کشور رواج پیدا کند و هم اینکه هزینه‌های زیادی نیز برای درمان در نظر گرفته شود. شاید برای همه شهروندان پیش آمده باشد که در طول روز یا هنگام تردد در خیابان‌ها و معابر شهر نیاز به سرویس بهداشتی داشته باشند اما دسترسی به آن برای آنها مقدور نبوده و تنها گزینه آنها تحمل و صبر است. در شهری با این همه ترافیک و وسعت نیاز است امکانات لازم از جمله سرویس بهداشتی برای شهروندان تأمین شود. اهمیت دادن به این موضوع و تعبیه فضاهای مناسب و حفظ و نگهداری درست از سرویس‌های بهداشتی در شهر موجب می‌شود شهروندان دغدغه کمتری داشته و برای موضوعی مثل سرویس بهداشتی و یا جست‌وجو برای آن استرس نداشته باشند. مسئله وقف سرویس‌های بهداشتی موضوعی است که به آن توجه نشده است، یکی از قدیمی‌ترین سرویس‌های بهداشتی در شهر قم، از سوی یکی از آیات عظام به این شهر وقف شده است و حتی اسم وقف کننده بر بالای آن حک شده است.

کلام آخر اینکه باید تابوی پیش رو در این زمینه با فرهنگ‌سازی از بین برود.موضوع سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر تهران مورد بی‌مهری اقشار مختلف قرار گرفته است در حالی که به این مسئله باید توجه اساسی، پایه‌ای و ویژه داشت.

وضعیت سرویس بهداشتی در کلان شهرتهران!یکی از معضلات ایجاد سرویس‌های بهداشتی در سطح کلان شهر تهران اینست که شهرداری تهران در جانمایی سرویس‌های بهداشتی با مشکل معارض روبرو میشود و می دانیم که این سرویس ها عموماً باید در نقاط پرجمعیت و گران شهر احداث شوند و نمی‌توان آن را در وسط خیابان یا زیر پیاده رو ساخت. متأسفانه شهرداری تهران هر جا که اقدام به ساخت سرویس بهداشتی میکند با مخالفت شهروندان ساکن مواجه می‌شود در واقع هیج کسی راضی نیست این سرویس‌ها در کنار منزل یا مغازه آنها باشد حتی در میادین میوه و تره بار نیز با این مشکل مواجه هستیم. با همه این مشکلات، اقدامات مهمی در دست اجرا است و برای سرویس‌های جدید طرح‌های جدید و بهداشتی ارائه شده است.

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که جمعیت ساکن و غیرساکن تهران، به 12هزار چشمه سرویس بهداشتی نیاز دارند.شهرداری تهران هم در گام نخست، ساخت 3000 چشمهاز این تعداد را در برنامه سال جاری خود گنجانده است که اگر به سرانجام برسد،یک‌چهارم نیاز پایتخت به سرویس بهداشتی، امسال برطرف خواهد شد. مرکز مطالعات وبرنامه‌ریزی شهرداری تهران سال گذشته پژوهشی درباره وضعیت سرویس‌های بهداشتی درتهران و نیز، بررسی ضوابط احداث، نگهداری و مدیریت سرویس‌های بهداشتی عمومی انجامداد که نتایج آن در قالب یک گزارش مدیریتی منتشر شد.برابر نتایج این پژوهش، تهرانیکی از کلانشهرهایی است که به‌رغم رشد و توسعه شهری، از نظر دسترسی به امکانات وتجهیزات عمومی شهری هنوز در مراحل اولیه است.در حالی که دسترسی آسان و سریع شهروندان به امکاناتو خدمات شهری یکی از مهم‌ترین وظایف مدیریت شهری در هر شهری و با هر جمعیتی است،امروزه فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم نظیر کمبود سرویس‌های بهداشتی در سطح شهردسترسی شهروندان به امکانات شهری را با مشکل مواجه کرده است.با وجود اینکه احداث سرویس‌های بهداشتی به تعدادکافی و متناسب با جمعیت شهری یک ضرورت است، اما برای بیش از 10 میلیون نفر جمعیتشهری تهران تا سال گذشته و پیش از آغاز برنامه احداث سرویس‌های بهداشتی جدید تهران،تنها حدود 200 دستگاه سرویس بهداشتی عمومی در سطح پایتخت وجود داشت که بیش‌تر آنهایا بسیار فرسوده، قدیمی و آلوده هستند و یا به دلیل غیرقابل استفاده بودن، تعطیلشده‌اند و به این ترتیب هر 50 هزار نفر تهرانی از یک دستشویی عمومی استفادهکرده‌اند.

از سوی دیگر ساختار تجهیزات شهری موجود نیز با نرخرشد شتابان جمعیت شهر همخوان نیست. در حالی که امروزه در کشورهای توسعه یافتهمکان‌یابی سرویس‌های بهداشتی به تعداد کافی و در مکان‌های مناسب هم‌زمان با تدوینطرح جامع شهر صورت می‌گیرد، اما در طرح جامع شهر تهران مسئله سرویس‌های عمومیهمچنان حل نشده باقی ماند.تصویر ذهنی که امروزه در اذهان شهروندان تهرانی ازسرویس‌های بهداشتی عمومی شکل گرفته، فضایی کثیف و بدبو، غیرقابل استفاده و محلیبرای رفتارهای بزهکارانه است. سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران اوایل سال جاری،طرحی برای ساخت سرویس بهداشتی عمومی در سطح شهر تدوین کرد که به عنوان دستورالعملویژه ساخت سرویس بهداشتی مناطق شهرداری و سازمان زیباسازی ابلاغ شد.در این دستورالعمل نه تنها برای موضوعاتی همچونتامین نظافت و جلوگیری از بوی نامطبوع، استفاده از انرژی خورشیدی برای گرمایش،تامین سرویس‌های مناسب‌سازی شده برای معلولان، پیش‌بینی فضای تعویض نوزاد، مقابلهبا وندالیسم و حتی جلوگیری از تجمع بزهکاران و آسیب‌های اجتماعی در سرویس بهداشتیعمومی چاره‌اندیشی شده است؛ بلکه حتی رنگ واحدی نیز، برای سرویس‌های بهداشتی عمومیپیش‌بینی شده تا به این ترتیب، از این پس شهروندان با مشاهده نمای بیرونی ساختمانسرویس بهداشتی، با توجه به رنگ «سبز» که به صورت یکپارچه در همه سرویس‌ها استفادهمی‌شود، آن را تشخیص دهند.با تدوین این دستورالعمل، ساخت 2500 چشمه سرویسبهداشتی ثابت و 500 چشمه سرویس سیار در دستور کار امسال شهرداری تهران قرار گرفت است. با این همه، پژوهشگرانمرکز مطالعات شهرداری تهران در گزارش خود، تاکید کرده‌اند که تدوین استاندارد طراحیتنها نیمی از راه است. چرا که نیازهای شهروندان دائماً در حال تغییر است و لذاخواسته‌ها نیز متناسب با نیازها تغییر می‌کند.

از سوی دیگر، بر اساس استانداردهای موجود که درپژوهش مرکز مطالعات شهرداری به آن استناد شده است، برای کلانشهری نظیر تهران با 10میلیون جمعیت ساکن و غیرساکن، حدود 12هزار چشمه توالت مورد نیاز است که با در نظرگرفتن میانگین 8 چشمه برای هر ساختمان سرویس، باید 1500 دستگاه سرویس بهداشتی عمومیمجهز و کامل احداث شود.ساخت سه‌هزار چشمه سرویس بهداشتی در گامنخست، تنها یک‌چهارم نیاز پایتخت را برطرف می‌کند که البته شرایط حاصل از ایناقدام، در مقایسه با وضع فعلی شهر تهران ، گام بلندی تا رسیدن به نقطه مطلوب است. پاسخ به نیاز ابتدایی شهروندان درداشتن سرویس‌های بهداشتی شهری مناسب و مجهز نشانه احترام مدیریت شهری به شهروندان ونهایتاً ایجاد حس غرور مدنی در آنها خواهد بود.


در حال حاضر به منظور رسیدن به وضعیت ایده آل، ارزیابی و تحلیل مکانی سرویس های بهداشتی سطح شهر تهران با هدف تامین حداقل زمان و مسافت دسترسی به سرویسهای بهداشتی، روشی علمی ارائه گردید که پس از شناخت و بررسی کمی سرویسهای بهداشتی موجود و برآورد میزان جذابیت کاربری ها و موقعیت مکانی هر یک از مناطق شهری، نیاز به 950 دستگاه و 6620  چشمه سرویس بهداشتی در سطح کلان شهر تهران مطلوب شناخته شد (چشم انداز) و با توجه به اینکه در شهر تهران 4080 چشمه سرویس بهداشتی (650 دستگاه) تا سال پیش موجود بود با احداث 2540 چشمه سرویس بهداشتی (300 دستگاه) تا پایان سال 91تهران دارای استانداردهای دسترسی به سرویس بهداشتی خواهد بود،که هم اکنون 227 دستگاه سرویس بهداشتی در حال ساخت می باشد که از درصد پیشرفت فیزیکی مناسبی نیز برخوردار است.تا جایی که نارسايي‌ها، كمبودها، و مشكلات موجود در اين زمينه شناسايي شده تا آن تعداد سرويس بهداشتي كه در سطح شهر وجود دارد بعد از رفع مشكل به چرخه بهره‌برداري بازگردد.

امید است با اهمیت دادن به این موضوع و تعبیه فضاهای مناسب و حفظ و نگهداری درست از سرویس‌های بهداشتی درکلان شهرتهران، قدمی کوچک اما مفید در جهت داشتن شهری پیشرفته،پاک و ایمن در زمینه سلامت شهروندان با رعایت استانداردهای بین المللی برداشته باشیم.

تهیه و تنظیم : رضا علی نیا

 
درک عمیق ژاپنی ها از حق الناس و حلال و حرام: غرامت بابت کاهش قیمت خودرو مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

تویوتا مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار به خریداران خودروهای این شرکت در آمریکا، غرامت می پردازد


به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت خودروسازی تویوتا ژاپن با اعلام این خبر افزود: بخشی از این غرامت در اختیار افرادی قرار می گیرد که در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ خودروهای تویوتا خریداری کرده اند اما به دنبال فراخواندن این خودروهای برای تعمیر، قیمت آنها کاهش یافته بود


تویوتا این خودروها را برای تعمیر سامانه ایمنی آنها، فراخوان کرده بود به همین دلیل قیمت این مدل از خودروها در بازار کاهش یافت و این غرامت بابت این کاهش قیمت پرداخت می شود


بخشی از دریافت کنندگان این غرامت، در سال های قبل خودروهای خود را به قیمتی ارزان تر فروخته بودند

تویوتا همچنین بدون پذیرش بروز خطا اعلام کرد بخش دیگری از این غرامت نیز به دارندگان خودروها دارای اشکال در سامانه ایمنی و سرعت پرداخت می شود


در بیانیه نمایندگی تویوتا در آمریکای شمالی آمده است: این شرکت درباره بروز اهمال یا خطا، نه اعتراف و نه تکذیب می کند. دست یابی به این توافق برای پرداخت غرامت، تصمیم بسیار سخت بود به ویژه که مستندات علمی و برآوردهای مستقل بسیاری تایید کرده اند که سامانه های الکترونیکی تویوتا، امن بوده اند. به هر حال به این نتیجه رسیدیم که عبور از این مرحله به سود شرکت ، کارمندان ، نمایندگی ها و کارگران ماست. هم اکنون شرکت می تواند انرژی ، زمان و منابع خود را برای ماموریت اصلی یعنی ماموریت “ساخت بهترین خودروی ممکن” ، متمرکز کند

تویوتا بین سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ برای تعمیر و اصلاح مشکلی در سامانه سرعت، حدود ۱۲ میلیون دستگاه خودرو را از سراسر جهان فراخوان کرد؛ این مشکل باعث می شد سرعت خودرو به صورت ناگهانی و نه ارادی افزایش یابد. با این حال درباره دلیل این موضوع میان شرکت و خریداران خودرو اختلاف نظر وجود داشت
 
عکسهایی از خوابگاهای دانشجویی در سرتاسر جهان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ktry cite a docksstudenthousing05 600x400 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
cite a docks student housing 05 600x600 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
Arons and Gelauff Photographer Jeroen Musch 1 S 600x450 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
ENSCHEDE2 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
smarties01 600x399 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
smarties02 600x449 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
smarties03 600x399 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
Simmons Hall MIT Cambridge Massachusetts 600x450 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
MIT2 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
tietgen dormitory lta070708 cjenslindhe 1 600x402 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان

tietgen dormitory lta070708 cjenslindhe 2 600x399 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
KITCHEN 600x400 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
MAILBOX 600x402 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
TULANE 600x482 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
9505 098 dx  600x415 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
1320697203 rice mcmurtrycommonsint s 600x399 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
1sidy1 600x400 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
1hanging 600x426 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
brittlebush by simon de aguero2 600x338 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
THREE 600x398 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
TWO 600x396 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
FOUR 600x447 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان
PARIS 600x320 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان

 عكسهايي از خوابگاهاي دانشجويي در سرتاسر جهان

 
<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 2
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما